CrosairSoft
Menu
Your Cart

Sıklıkla Sorulan Sorular

A – TurfQuick® ürünleri ne tür tohum içerir?

  • Saf ve Basit Ultra Premium çim tohumu karışımları ile, hastalığa ve kuraklığa dayanıklı geliştirilmiş çeşitler içerir.

  • Turfquick, yemyeşil çim elde etmeniz için %99.9 yabani otlardan arındırılmış %100 saf tohumdur.

  • Çim tohumu karışımları seçimimiz, yoğun gölgeden tam güneşe kadar birçok iklimde mükemmel sonuç sağlar.

  • Turfquick tohumlarında dolgu maddesi veya katkı maddesi yoktur.

  • Turfquick tohum halısı biyobozunur bir üründür, doğada çözünür ve zarar vermez.B – TurfQuick® tohum karışımları bulunduğum yerin ikliminde büyür mü?

TurfQuick® farklı ihtiyaçlar ve iklimler için sadece yüksek kaliteli tohum karışımları kullanır.

Turfquick’in kullandığı tohumlar, DLF tohumu tarafından sağlanan, birinci sınıf, yabani ot içermeyen, Scanturf ve Scangreen tohum endüstrisinin programları ve İskandinavya'daki araştırmacılar tarafından test edilmiş ve onaylı ürünlerdir.

İklim böglenize uygun ürünü seçme konusunda sorun yaşıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.Çağrı Merkezi: 08503088873
Mail: info@turfquick.comC – TurfQuick® paketlerinin / rulolarının boyutları nedir?TURFquick®, kullanımı kolaylaştıran inanılmaz derecede hafif rulolar olarak üretilmiştir. Çeşitli farklı rulo boyutları vardır. Turfquick tohum halısı, istenilen uzunlukta ve şekilde kolayca kesilebilir.10 metrekare çim rulosu: (0,80 cm genişlik x 50 m uzunluk) 1,2 kg.

25 metrekare çim rulosu: (0,80 cm genişlik x 31,2 m uzunluk) 3,2 kg.

40 metrekare çim rulosu: (0,80 cm genişlik x 50 m uzunluk) 4,4 kg.

60 metrekare Çim veya Çiçek seçeneği A için özel boyut (1,20 m genişlik x 50 m uzunluk) 6,6 kg.

120 metrekare Çim veya Çiçek seçeneği B için özel boyut (1,20 m genişlik x 100 m uzunluk) 13,2 kg.

120 metrekare Çim veya Çiçek seçeneği C için özel boyut (2,40 m genişlik x 50 m uzunluk) 13,2 kg.

240 metrekare Çim veya Çiçek seçeneği D için özel boyut (2,40 m genişlik x 100 m uzunluk) 26,4 kg.5 metrekare Turbo Onarım rulosu: (0,40 cm x) 0,6 kg.

5 metrekare Kır çiçekleri rulosu: (0,40 cm x ) 0,7 kg.

Otlar ve Baharatlar Yama: (10cm x 20 cm) 6 ila 10 gm arası.

Sebze Yaması: (10cm x 20 cm) 6 ila 10 gm arası.

Pet Çimi Yaması: (10 cm x 20 cm) 6 ila 10 gm arası.D – TurfQuick® ürünleri her türlü yüzeyde büyür mü?

TurfQuick® ürünleri ekim için hazırlanmış (yabancı maddeler ve yabani otlardan arındırılmış) ve tercihen havalandırılmış toprak zemine uygulanmalıdır.

Bahçe, kamu ve park alanları, çiftlikler, spor sahaları gibi düz alanların yanı sıra; golf sahaları ve benzeri eğimli alanlarda da erozyon kontrolü ve güçlü büyüme inovasyonu sayesinde uygulanmakta ve mükemmel sonuç vermektedir.

Tohum halısı, tohumların ve organik besinlerin eşit olarak dağılmasını sağlar. Sahip olduğu ince kumaş yapısı sayesinde hafiftir ve taşıma/nakliye derdini ortadan kaldırır.

Yenilikçi kumaşı sayesinde uygulama alanında çimin homojen dağılımını sağlar; rulo çimde ortaya çıkan boşluklara yer vermez.E – TurfQuick®'in uygulaması gerçekten kolay mı?

TurfQuick®, inovatif bir ürün olarak çok kolay uygulanması ile öne çıkan ve kaliteli tohumlara sahip bir üründür. Geleneksel çim tohumu veya çimleme yöntemlerinden çok daha kolay ve etkili bir şekilde uygulanır.

TurfQuick ürünlerini makas yardımıyla kesebilir ve özel şekillerde çok zor bölgelere bile kolayca uygulayabilirsiniz.

TurfQuick tohum halısından en iyi verimi alabilmeniz için kumaş toprağa dokunmalıdır; arada boşluk veya yabancı madde olmamalıdır.

Bunun için önce uygulayacağınız zemini kalıntılardan ve yabani otlardan temizlemelisiniz.F – TurfQuick® tohum halısını çivi veya kazık benzeri bir aksesuarla zemine tutturmam gerekir mi?

Tohum halısı, sulandıktan sonra yere yapışır ve rüzgarla uçup gitmez.

Uygulama işlemi sırasında gerek duyarsanız tohum halısını sabitlemek için çakıl veya biraz toprak kullanabilirsiniz.

Eğer yamaç veya çok rüzgarlı bir bölgede uygulama yapıyorsanız, Turfquick’in doğada çözünen sabitleme pimlerini de kullanabilirsiniz. Bu pimler yaklaşık 1,5 yıl sonra tamamen toprakta çözülecektir.

Dik yamaçlarda uygulama yaparken mutlaka bu pimleri kullanmanızı tavsiye ederiz.
45 dereceden daha dik bir eğimli bir zeminde uygulama yapmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçin.

Sabitleme pimleri doğada çözünebilirlik normlarını (EN13432) karşılar. Biyolojik olarak parçalanabilen pimler, yenilenebilir bitkisel malzemelerden yapılmıştır ve bu da malzemenin herhangi bir ek ürüne ihtiyaç duymadan su, karbondioksit ve humusta %100 parçalanacağı anlamına gelir.G – TurfQuick® rüzgardan etkilenir mi?

Sert rüzgar, ürünlerimizin içindeki tohumların çimlenme sürecini etkileyebilir.
Ürünlerimizi çok kuvvetli rüzgarda uygulamanızı önermiyoruz.

Eğer sürekli rüzgar esen bir bölgede yaşıyorsanız, uygulamadan bir gece önce hazırlanan yüzeyi çok iyi sulamanızı öneririz, böylece kumaşın toprağa tutuşu güçlenir. Uygulama esnasında sabitleme pimi de kullanmanızı öneririz.

Rüzgarlı bölgeler için bir diğer önlem ise uygulama yaparken kumaşın üzerini az miktarda toprakla (en fazla 1 santimetre) örtebilirsiniz. Böylece kumaş, nemi normalden daha uzun süre tutacağı için daha iyi bir çimlenme elde edersiniz.H – TurfQuick® ürünlerini nasıl muhafaza edebilirim? Raf ömrü ne kadardır?

TurfQuick® torbalarında ruloya yapıştırılmış bir ürün etiketi bulunur. Bu etiket, içerdiği tohum karışımı ve gübrenin detaylarını belirtir. Bu etikette ayrıca İsveç ve uluslararası tarım gereksinimlerine uygun olarak bir son kullanma tarihi bulunur. Raf ömrü, üretim tarihinden itibaren 18 aydır.

Kullandıktan sonra geriye kalan kumaşı, serin ve kuru bir yerde son kullanma tarihine kadar muhafaza edebilirsiniz.

Doğru muhafaza edilirse, çim tohumu 2 ila 3 yıl dayanabilir. Ancak taze tohum ekerken alacağınız sonuçların aynısını alamayabilirsiniz. Tohum yaşlandıkça, çimlenebilecek tohumların yüzdesi azalır.

TurfQuick çim halısı, endüstrinin öngördüğü tohumlama oranından metrekare başına daha fazla tohuma sahiptir, bu nedenle bazı tohumlar çimlenemese bile, metrekare başına normalden çok daha fazlası uygulanır.I – Toprağı gübrelemem / besin eklemem gerekir mi?

Çim tohumu ekmeden önce gübre uygulamak, yeni bir çimlenme süreci için kritik adımlardan biridir. Toprağınıza ve çim tohumuna uygun şekilde beslemeniz, yeni fidelerin düzgün bir şekilde büyümek için ihtiyaç duyduğu besinlere sahip olmasını sağlar.Siyah toprak bir yüzeye sahipseniz aslında ekstra bir besin maddesine ihtiyacınız yok çünkü tüm çim tohumu karışımlarımız tohum, gübre ve malç içerir ancak daha hızlı bir çimlenme süreci istiyorsanız kurulumdan önce ekleyebilirsiniz.⚠️ Lütfen ürünlerimizi mevcut herhangi bir çim veya bitki örtüsünün üzerine uygulamayın. Tüm TurfQuick® ürünleri toprak yüzeye doğrudan temas etmelidir.

⚠️ Uygulamadan Önce: Tüm eski çimi temizlemeli, üst kısmı 15 ila 20 santimetreye kadar tırmıklayın ve havalandırdıktan sonra herhangi bir yabancı madde içermeyen pürüzsüz bir yüzey oluşturun.J – TurfQuick® ürünlerini nereden satın alabilirim?

Ürünlerimizi çevrimiçi mağazamızdan satın alabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerine kargo ve en uygun fiyatlara www.turfquick.com.tr websitemizden ulaşabilirsiniz.K – TurfQuick® ne kadar sürede büyür?

Tohum halısı 8 ila 12 hafta içinde çözünür. Çimlenme 2 – 4 hafta arasında başlar. Kumasin tamamen kaybolmasi icin nem ve isi faktörunun kompost olusabilecek degerlkerde oldugu taktire kumas dönusum islemine baslar. 

Turfquick, tamamen biyolojik ve doğada parçalanabilen bir üründür ve hiçbir sentetik kalıntı bırakmaz. Kumaş, tohumların ve organik besinlerin eşit olarak dağılmasını sağlar. Ayrıca nakliye, uygulama veya çimlenme sırasında hareket etmemesini ve bu eşit dağılımı sağlayan ince ve sıkı bir iç yapıya sahiptir.⚠️ Lütfen evcil hayvanlarınızı, çim en az 8 - 10 santimetre büyüyene kadar tohum halısını uyguladığınız alandan uzak tutun.

Dışarıda yaşayan evcil hayvanlarınız varsa, özellikle ihtiyaçlarını karşılarken lütfen onları battaniyeden uzak tutunuz. Çim büyüdüğünde, hayvanlarınızın daha önce olduğu gibi oynamaya ve eğlenmeye geri dönmesine izin verebilirsiniz.

Evcil hayvanlar dışarıda olacaksa, TurfQuick için bir alan ve evcil hayvanların oyun oynayabilecekleri ve işlerini yapabilecekleri bir alan ayırmanızı öneririz. Turfquick büyüdüğünde, bunu tersine çevirin ve TurfQuick'in büyümesi için bir sonraki alanı kapatın.

L – Turfquick başka yüzeylere de uygulanabilir mi?

Turfquick tabii ki başka yüzeylere de uygulanabilir. Fakat diğer yüzeyler doğal besin maddesi içermediği için en az 10 cm toprak üzerine uygulanmalıdır.

Ardından her ilkbahar ve sonbaharda gübrelemenizi öneririz.
Çimler büyüyecek ve harika sonuçlar verecek çünkü kökler özgürce, güçlü ve derin büyüyebilir.M – Hayvanların veya böceklerin tohumları yemesi nasıl önlenir?

Kumaşın üzerine ince bir tabaka (maksimum 1 santimetre) toprak sererek bunu önleyebilrisiniz.

Kuşlar veya böcekler gevşek tohumlar alırsa endişelenmeyin, çünkü tohumların geri kalanı biyolojik olarak parçalanabilen tohum örtüsüne yerleştirilir ve yapıştırılır.N – Çimi tuzlu su ile sulayabilir miyim?

Tuz genellikle toprakta az miktarda bulunur. Ancak büyük miktarlarda, bitkilerin fosfor ve potasyum gibi gerekli besinleri emmesini engeller ve bitkilerin hayatta kalması için ihtiyaç duyduğu suyu emer. Bu, çimlerinizdeki çimlerin köklerini kurutabilir ve kahverengiye dönüşmesine veya ölmesine neden olabilir.O – TurfQuick® ürünleri nerede üretiliyor?

TurfQuick®, İsveç’te üretilmiştir.

Biyo-kumaşımız Avrupa'dan, tohumlarımız DLF'den geliyor ve hepsi Nynäshamn Belediyesi, Stora Vika'daki çim fabrikası tesisimizde bir araya getiriliyor.

WhatsApp
Canlı Destek